sesje indywidualne

Czujesz, że masz wszystkiego dosyć? Przygniatają Cię emocje? Nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału? Sytuacje z przeszłości nie dają Ci spokoju? Masz trudność w porozumieniu się z najbliższymi? Twój związek się sypie? Albo po prostu chcesz się rozwijać i podnieść jakoś swojego życia?

Zapraszam Cię na indywidualną sesję.

W trakcie takich konsultacji pracuję wykorzystując synergię różnych narzędzi, dostosowując je do aktualnych potrzeb klienta – a także obszaru w którym będzie odbywała się sesja. To czas, dzięki któremu zyskasz spojrzenie na swoje problemy z innej perspektywy, popracujesz nad wyznaczonym celem i zmianą nawyków.

Niektóre obszary pracy i narzędzia:

Konsultacje z zakresu psychosomatyki – rozszerzone o nauki totalnej biologii i recall healing. Koncepcja ta zakłada, że źródłem naszych dolegliwości są nieuświadomione konflikty emocjonalne. Kiedy wydobędziemy to co nieuświadomione na światło dzienne, poskromione emocje wypuścimy, a w nasze życie wprowadzimy nowe strategie zachowań, wówczas mózg nie będzie miał powodów, aby podtrzymywać chorobę. Choroba nie jest błędem natury, lecz przystosowaniem się do warunków. Podstawowym środowiskiem dla naszego umysłu są nasze myśli i emocje. Dlatego choroba jest uzewnętrznieniem naszych wewnętrznych konfliktów. Celem mózgu jest przetrwanie, dlatego zawsze wybiera rozwiązanie doskonałe biologicznie. Narzędzia psychosomatyczne przez jedynych są oficjalnie uznawane, a przez innych traktowane jako paranauka. Jednakże ile razy bywa, że nie doceniamy potencjału naszego mózgu, tego, który zarządza naszym organizmem?

Praca z emocjami – szczególnie jeśli  towarzyszą Ci trudne emocje, tłumione od dłuższego czasu, to  dasz sobie przestrzeń na ich przeżycie i uwolnienie. Emocje odgrywają kluczą rolę w naszym życiu. Niejednokrotnie ten aspekt jest przez nas bagatelizowany. Dość często przekładamy logikę, myślenie nad emocjami, nie będąc świadom, struktury funkcjonowania naszego mózgu. Im lepiej nauczymy się zarządzać emocjami tym większy wpływ mamy na nasze decyzje. Emocja jest energią płynącą przez nasze ciało. Ma strukturę fali. Narasta, dochodzi do momentu kulminacyjnego i opada.  Jeśli przeszkadzamy jej płynąć, zatrzymujemy oddech, zaciskamy pięści wówczas blokuje się w nas. Zużywamy więcej energii życiowej, aby powstrzymywać  tłumione emocje, aż w konsekwencji stajemy się bardziej wyczerpani, trudniej radzimy sobie z każdym kolejnym napięciem i popadamy w depresję. Boimy się doświadczać tych kulminacyjnych momentów naszych emocji, dlatego przed nimi się bronimy. Kiedy w odpowiedniej przestrzeni pozwolimy sobie, aby doświadczyć tych zalegających emocji, wówczas uwalniają się i odchodzą. Praca z emocji jest to proces, jednak dzięki odpowiednim ćwiczeniom dasz sobie szansę, aby ściągnąć z siebie ten bagaż emocjonalny.

Radykalne wybaczenie – metoda, której autorem jest Colin Tipping, nawołuje do zmiany sposobu postrzegania świata i interpretacji zachodzących w naszym życiu, dzięki czemu porzucimy tkwienie w roli ofiary. To proces zaczynający się od przeżycia tłumionych emocji, akceptacji ich, wzięcie odpowiedzialności  za swoje uczucia, zrozumienie, że nasze emocje są naszą własnością.  To pozwala nam na przejęcie odpowiedzialności za nasze życie. Przekonaniem, że inni wprawiają nas w złość, oddajemy im władzę nad nami. Ta świadomość pozwala zrozumieć, że problem  nie leży w świecie zewnętrznym, a każda zmiana zaczyna się od nas. Na tym etapie mamy wybór, czy chcemy pozostać w roli ofiary, czy dostrzec, w tym co się dzieje, okazję do rozwoju i nauki.  Zaczniemy przeglądać się w innych jak w lustrze, zauważając jak nasze niezaakceptowane części nas samych projektujemy na innych. Tym samym uczmy się akceptacji siebie. Nasza świadomość staje się gotowa na zrozumienie, że na poziomie duszy wybraliśmy daną sytuację i podświadomie wybraliśmy określone przeżycia, by wspólnie z daną osobą wykonać uzdrawiający taniec. Przestajemy osądzać, a nasze serce otwiera się na miłość. Mówi się, że pragnąc zemsty to jak wypić truciznę i oczekiwać, że umrze ktoś inny. Niemal każdy z nas niesie w sobie rany. Przepełnieni bólem i nienawiścią do innych czy samego siebie nie potrafimy otworzyć się na szczęście. Co jakiś czas widmo krzywdy przeszłości nas nawiedza zakłócając nasz spokój i radość z życia. Receptą na ból duszy jest wybaczenie. To jest zaprzestanie rozdrapywania ran, uwolnienie się od gniewu, oczekiwań, pożegnanie z bolesną przeszłością. Nie oznacza to zgody, że mamy nie wyciągać konsekwencji z występku innej osoby, ale mamy możliwość wyboru. Wybaczenie to uzdrowienie ran w sercu, to powrót do teraźniejszości, otwarcie się na miłość. To tak gdy chcemy włożyć świeże kwiaty do wazonu i nalać czystej wody, to najpierw trzeba wylać brudną wodę i oczyścić wazon.

Praca z wewnętrznym dzieckiem – każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, z którym dość często nie mamy z kontaktu. Kiedy nawiążemy z nim relację w naszym umyśle, możemy uzdrowić ból przeszłości, zaczerpnąć nowych inspiracji, czy też doświadczyć radości dziecka. Koncepcja wewnętrznego dziecka była już przekazywana przez Junga. To część naszej osobowości manifestująca spontaniczność, radość życia, witalność czy zabawę. Dość często bywa, że nasze wewnętrzne dziecko jest zamknięte na świat i przepełnione smutkiem. Od tej relacji w dużej mierze zależy nasza otwartość i satysfakcja z życia. Niejednokrotnie nasza dziecięca ekspresja była powstrzymywana czy karcona. Pomimo dobrych intencji naszych rodziców, niestety kaleka emocjonalny wychowuje kalekę. Można tę pokoleniową historię odmienić. Zamiast zrzucać odpowiedzialność na trudne i nieszczęśliwe dzieciństwo, możemy pomóc naszemu wewnętrznemu dziecku wyjść z ukrycia, otoczyć je wsparciem i troską. Jedni mają z nim kontakt tylko podczas zabawy, inni nie mają z nim żadnej więzi, stając się zbyt poważni, nie pozwalając sobie na dużą wylewność. Jeszcze inni łatwo nawiązują kontakt z wewnętrznym dzieckiem, ale w trudniejszych chwilach zapominają o nim, chcąc wszystkie brudy schować pod dywan. Gdy zaczniesz wzmacniać tę więź nadasz swojemu życiu więcej barw.

Konsultacje nie zastępują terapii, są wsparciem edukacyjnym z zakresu rozwoju osobistego. Nie posiadamy czarodziejskiej różdżki, która podczas jednego spotkania rozwiązuje problem, choć to pewnie marzenie nie jednego z nas. Jedyną sprawczą osobą w Twoim życiu jesteś Ty sam. Mogę służyć Ci wsparciem na Twojej drodze. Problemy, których doświadczamy w życiu, mogą posiadać strukturę fraktalną, wielopoziomową. Praca nad samym sobą jest ciągłym rozwojem. Problem jest jak cebula, warstwa po warstwie się ściąga. A jego rozwiązywanie przypomina stukaniem młotkiem w mur. Droga, którą przechodzimy, osoby, które napotykamy mają szersze znaczenie niż nam się wydaje. Lecz to Ty jesteś budowniczym i to Ty wykorzystujesz narzędzia do pracy.  Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby czas, który Tobie przekażę, był owocny. Nie oznacza to, że zawsze będzie miło, ale żeby ten czas był jak najbardziej efektywny, a narzędzia Tobie przekazane funkcjonalne.

Sesja skype 1,5 h – 80zł

Aby umówić się na sesję zadzwoń lub napisz

ewa.majcherkiewicz@gmail.com

505 562 618